Dokumenty Projekty Kontakty

Novinky ze života školy

a další různá upozornění :)

obecné sdělení

ZŠ - 21. 11. si žáci 6. ročníku zpestřili výuku mluvícím papouškem amazonským. Papoušek se jmenuje Roky a je to velmi inteligentní domácí mazlíček.

A (akce) - informace též v sekci ZŠ/MŠ akce

Pozor, všude číhá vlk (MŠ, ZŠ)

Ve středu 16. 10. do MŠ zavítalo divadlo s pohádkou Pozor, všude číhá vlk, kterého se zúčastnily jak děti z MŠ, tak i 1. třída ZŠ. Pohádka měla veliký úspěch.

Kyberšikana (ZŠ)

Ve středu 16. 10. se konala přednáška paní Joklové z Policie České republiky, týkající se kybešikany a rizikového chování mládeže při práci na na počítači a mobilu, hraní počítačových her a na sociálních sících. Přednáška byla zakončena krátkým filmem zdůrazňujícím rizika chování zejména na sociálních sítích.

Přírodovědný klokan (ZŠ)

16. 10. proběhlo školní kolo soutěže Přírodovědný klokan.

Tancem proti šikaně (ZŠ)

15. 10. absolvovali naši žáci pohybově-vzdělávací program Tancem proti šikaně. Lekce byla rozdělena na 2 části. V první se dověděli, co to šikana je, jak se projevuje a jak se s ní co nejlépe vypořádat. V druhé taneční části si pak zacvičili na hudbu v klasickém i tanečním provedení a vyzkoušeli si prvky jógy a relaxace.

A (akce) - informace též v sekci ZŠ/MŠ akce

Setkání důchodců (ZŠ, MŠ)

Sobotní odpolední setkání důchodců (12. 10.) zpestřily hodinovým programem děti ze školky, školy a kroužku country - tanečními vystoupeními, básničkami, zpěvem i hrou na nástroje.

S (soutěž) - podrobnější informace lze nalézt v sekci ZŠ -> Školní akce

Hledáme nejlepšího malého chemika (ZŠ)

V říjnu proběhlo školní kolo soutěže Hledáme nejlepšího malého chemika ČR 2019/2020.

Mobilní trilopark (ZŠ)

Prostřednictvím mobilního triloparku si žáci obou stupňů sáhli na skutečné fosilie. Na stanovišti s třímetrovou dinosauří kostrou si odkryli kostru dravého raptora. V rámci dinosauří dílny si každý žák vyrobil a odnesl domů svůj vlastní odlitek uhynulého živočicha. Díky těmto aktivitám mohly děti poznat písmo, jímž moře činí svůj záznam do kamene....

obecné sdělení

ZŠ - sedmáci si v hodině rodinné výchovy vyzkoušeli obvazovou techniku.

ŠD - podzimní tvoření.

A (akce) - informace též v sekci ZŠ/MŠ akce

Na poli a na zahrádce aneb poznáváme všemi smysly ovoce a zeleninu

MŠ - Děti poznávaly ovoce na obrázku. Skutečné ovoce a zeleninu poznávaly podle chuti a hmatu. Měly možnost vyzkoušet své znalosti na nové interaktivní tabuli. Celý týden jsme tvořili, zpívali a tancovali na toto téma.

Zmizelé Sudety (ZŠ)

Všechny třídy druhého stupně se zašly podívat do Dvorce u Dubu na putovní výstavu Zmizelé Sudety. Děti měly možnost porovnat místní krajinu a obce v době předválečné a po ní. Vše s laskavým dovolením manželů Steinerových.

BLUES, REGGAE, POP A HIP HOP

Ve čtvrtek 26. 9. se celá škola zúčastnila hudebního programu BLUES, REGGAE, POP A HIP HOP. Děti si vyslechly písničky v těchto rytmech a dozvěděly se o tom, jak vznikly a co je jejich podstatou.

Trojboj dětských družstev o putovní pohár mikroregionu Vlachovo Březí

5. 9. 2019 se uskutečnil Trojboj dětských družstev o putovní pohár mikroregionu Vlachovo Březí, tentokrát ve Strunkovicích nad Blanicí. A naši žáci byli velmi úspěšní! Zvítězili v kategorii mladších i v kategorii starších žáků!

důležité oznámení

MŠ zveřejňuje dokument Přerušení provozu v MŠ 2019-20.

Slavnostní uvítání prvňáčků

V letošním školním roce v první třídě strunkovické základní školy zasedne 11 žáčků – z toho 6 kluků a 5 holčiček. 2. září dorazili do školy v doprovodu svých nejbližších, přivítali je pan starosta Karel Matějka, paní ředitelka Markéta Vejvodová a jejich třídní učitelka Hana Prášková. První školní den se neobešel bez slz, ale nechyběla ani sladká „ňamka“ a první společné foto. Paní učitelku Hanku a všech 11 prvňáčků jistě čeká super skvělý rok!

Trojboj dětských družstev o putovní pohár mikroregionu Vlachovo Březí

5. 9. 2019 se uskuteční Trojboj dětských družstev o putovní pohár mikroregionu Vlachovo Březí, tentokrát ve Strunkovicích nad Blanicí.

8. seminář knihovníků a informačních pracovníků

Návštěvníci 8. semináře knihovníků a informačních pracovníků z Jižních Čech, který se uskutečnil ve dnech 11. a 12. 7. 2019, byli pohoštěni ve školní jídelně ve Strunkovicích nad Blanicí. Na odpoledne se připravovaly studené mísy, k večeři se uvařil gulášek a na druhý den snídaně formou švédských stolů. Jeden z účastníků jako poděkování napsal báseň pro zaměstnance kuchyně. Moc si toho ceníme.
Za kuchyni Alena Bräuerová

obecné sdělení

2. 9. 2019 zahájení nového školního roku 2019/2020. V tento den výuka končí v 8:30 h.

obecné sdělení

V průběhu srpna 2019 byly vytvořeny zcela nové webové stránky ZŠ a MŠ Strunkovice nad Blanicí.
Autoři: Mgr. Dana Hojková, Tomáš Hojek.